Nei til privilegiene!

2006:

Erklæring fra kvinner mot privilegier og for kamp for undertrykte menn

Alle kvinner har nå skjønt at vi er priviligerte som føder barn, etter å ha lest Døvings kommentarer i Dagbladet søndag 15.10.2006, der han utdyper synspunktene sine i forhold til kronikken i Aftenposten lørdag 14.10.2006. Hans forslag om å sende kvinner i krigen som straff tror vi ikke er veien å gå. Derimot et mer helhetlig program.

Vi ønsker å komme med følgende program for å knuse privilegiene og skape et mer rettferdig samfunn:

* Som kvinne vil jeg ikke ha privilegier på bekostning av menn. Det er urettferdig, rett og slett, at ikke alle (kvinner som menn) kan føde barn. Jeg tar avstand fra at slike privilegier kun er gudegitt det ene kjønn. Hører du, Gud? Det er urettferdig!

* Jeg sier fra meg privilegiet. Om du vil kan du kalle dette sjøl-proletarisering til mannskampens fremme. Dette gjorde radikale krefter på 70-tallet, og vi kan gjøre det igjen. Det er både effektivt og konstruktivt.

* Siden det å ha sex medfører risiko for graviditet, må det bli en slutt på det. Kvinner må rett og slett slutte å ha sex, om vi skal være troverdige forkjempere av mannskampen og dermed si nei til privilegiene. Vi kvinner samles på valen, og det vil bli kontroll av at kvinner har kyskhetsbelte.

* Det føres inn i Kongeriket Norges Lover at det er streng straff for å tilrane seg privilegier på bekostning av det annet kjønn. Det er minimumsstraff på 21 år for kvinner som blir gravide. Atferd som medfører risiko for å bli gravid (les: sex), straffes med inntil 15 års fengsel.

2106:

Den siste gjenlevende nordmann, født i 2006, før innføringen av privilegieloven, dør en ensom død på en fjellhytte i Jotunheimen.

Der han trekker sitt siste sukk, går tankene hans til det mysteriet han aldri fikk oppleve, og bare har lest om. Sex. Mens han svever noen sekunder over hyttetaket, på vei til det hinsidige, drømmer han om at det evige liv virkelig eksisterer.

Der evig slåssing var himmelen for vikingen, er himmelen for den siste nordmann å få lov til å sove naken sammen med i hvert fall EN kvinne.


Posted

in

by

Tags:

Comments

19 responses to “Nei til privilegiene!”

  1. Frida K Avatar

    Drastisk, men nødvendig?

  2. Iskwew Avatar
    Iskwew

    Det kan se sånn ut. Jeg ser ikke mange andre muligheter, egentlig.

  3. Undre Avatar

    Hehe, Iskwew.

    Har du drukket for lite eller for mye kaffe i dag? 😉

  4. Iskwew Avatar
    Iskwew

    For lite vil jeg tro :o))

  5. Undre Avatar
    Undre

    Ah …

    😉

    *knis*

  6. Sexy Sadie Avatar

    Ja, det er synd på mannfolkene, de blir jo lurt til å bli fedre og må betale på sine barn og all tingen…

  7. Iskwew Avatar
    Iskwew

    Jeg lurer på om det er vagina-misunnelse vi skuer, jeg. Muligens på den penis-misunnelsen til Freud revuderes.

  8. Sexy Sadie Avatar

    Pykologene har da vel gått bort fra Freud for lenge siden, har de ikke det da?

  9. Iskwew Avatar
    Iskwew

    Ja, det får jeg håpe. Men muligens kan de se litt på Døving i det perspektivet, likevel :o)

  10. Sexy Sadie Avatar

    Ja, han er jo en litt eldre type.. 😆

  11. Iskwew Avatar
    Iskwew

    Ja, jeg tror det kan ligge noe der. Nå får jeg sikkert kjeft for å latterliggjør Døving, men det får så være. Det er jo tross alt en del lattervekkende saker å ta av.

  12. Sexy Sadie Avatar

    Jeg hørte Døving på radioen og fyren var treg med å ta tilbake det der med abortspørsmålet…

  13. Iskwew Avatar
    Iskwew

    Ja, og han skyldte på Dagbladet i debatten i Redaksjon en. Det var de som hadde blåst det opp for mye sa han. Men dette er jo synspunkter han har kommet med, skrevet ned, og blitt intervjuet om. Inklusive den om vennen som hadde 5 aborter “bak seg”.

  14. Goodwill Avatar
    Goodwill

    *skrekk og gru!*

  15. Iskwew Avatar
    Iskwew

    Ja, det synes i grunn jeg også! Muligens blir det ikke nødvendig heller, ettersom jo ikke alle ser verden på samme måte som Døving :o)

  16. Goodwill Avatar
    Goodwill

    Aprpops drømmen til den siste gjenlevende nordmanen i 2106 kommer jeg på kommentaren fra Yaldaboah i denne posten hos tiqui :-))

    http://tiqui.blogg.no/220906082222_snakker_kvinner_i_koder_ii.html#comment

  17. Iskwew Avatar
    Iskwew

    HAHA! Den der er strålende god. Say no more, say no more! *nudge, nudge*

  18. Hvordan kvinnene kom til å føde barn « Beates rasteplass

    […] Iskwew skriver i et innlegg at hun sier fra seg privilegiet det er å føde barn, og at løsningen er ganske enkel: Null sex. […]

  19. […] Det var ikke en bare fornøyelig opplevelse.  Som konklusjon på den debatten, sa jeg nei til privilegiene og gikk over til å skrive om kaffe og norsk dugnadsånd.  Jeg skrev om min evne til å tiltrekke […]