Jeg vil ha en ikkeno’-boks!

Takket være Rockette startet jeg dagen med en god latter.  Det skal man ikke kimse av når mørketiden nærmer seg.  Ikke noe er som humoristisk lek med stereotypier. Anbefales!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GuMZ73mT5zM[/youtube]

Til mine maskuline lesere: Er det sant? Har dere en sånn ikkeno’-boks?  Som er helt tom?


Posted

in

by

Comments

12 responses to “Jeg vil ha en ikkeno’-boks!”

  1. Goodwill Avatar

    Jepps!!! Og jeg kan love deg – det er deilig, altså!!

    Herlig show!!

  2. Iskwew Avatar
    Iskwew

    Ja, det vil jeg tro det er, Goodwill! 🙂

  3. Goodwill Avatar

    Jeg tror det er særlig når vi er i det militære at vi lærer å bruke den boksen. Der er det stadig vekk situasjoner hvor man bare må vente, og gjøre ikkeno’ – og da er det utrolig fint å ha en sånn boks å smette inn i!! 🙂

  4. Iskwew Avatar
    Iskwew

    Det skal du se det er ja, Goodwill. Så dermed er løsningen for kvinner som vil ha den boksen å møte på sesjon og gjøre militærtjeneste!

  5. Goodwill Avatar

    Hehe – ja, kanskje verdt et forsøk? Du vet – bevæpnet med strikkepinner er du trygg for det meste! 😉

  6. IvarE Avatar
    IvarE

    Hi-hii!

    Jepp, and we love it!

    Men den var der allerede lenge før militærtjenesten, selv om “brakka” nok hadde en del å si for videreutviklingen.

    Det sagt, så foretrekker jeg the nothing box fremfor bzzzz-iii–bzzzz osv.
    😀

  7. Iskwew Avatar
    Iskwew

    Strikketøyet er forøvrig en variant av ikkeno’-boksen, Goodwill. Du gjør noe, som krever litt men bare litt konsentrasjon, og tankene på andre ting blir borte. Snedig sak 😀

    Ivar, det er vel noe som ligger der fra barnsben av, ja 🙂 Litt misunnelig på den boksen.

    Selv klarer jeg ikke meditere, f.eks. Tankene flyr sin egen vei hele tiden.

  8. abre Avatar

    Har sett denne før, og kjenner meg igjen i det meste. Spesielt: “The boxes don’t touch”. 🙂

    Jeg hadde en ikkeno’-boks en gang, men jeg lurer på om den er defekt. Den bør antakelig brukes jevnlig.

  9. Milton Marx Avatar

    Visst har jeg en ikkeno’-boks! Dog kan det synes som om terskelen for å kunne gå inn i den har høynet noe.

    Noen ganger, de gangene jeg drev med å gå lange fjellturer, var jeg ofte dødssliten da jeg kom ned. Da gikk jeg rakt inn i ikkeno’-boksen.

    Hvor irriterende er det ikke når noen kommer og spør: Hvor dan var skiføret der og der? Du svarer, bare for å få et nytt spørsmål: Og dér da? Sånt burde være formildende omstendigheter i drapssaker.

    Skal du forstå hvordan den mentale tilstanden er når en mann er i ikkeno’-boksen, kan du kanskje tenke deg en influensa med skikkelig feber. Tiden bare passerer, men det er ikke kjedelig. Sånn er ikkeno´-boksen – bare uten fysiske ubehag. (Men hva vet jeg, kvinner er kanskje bzzzszzz-bzzzz-bzzz når de er skikkelig sjuke også?)

  10. Iskwew Avatar
    Iskwew

    Hehe – ikke alltid mine gjør det heller, abre! Jeg lurer på om det går an å trene opp den ikkeno’-boksen?

    Milton, nå kom jeg til å tenke på alle idrettsutøvere som alltid blir spurt om hva de “føler akkurat nå”. Sannsynligvil vil de bare være helt i fred i ikkeno’boksen.

    Influensatilstand? Det ga mening, ja. Jeg tenker på null og niks selv om jeg gjerne får flashbacks når jeg sover med feber.

  11. Hoyrebloggen Avatar

    …………………………………hæ?

  12. Iskwew Avatar
    Iskwew

    *noterer at PS har funnet ikkeno’-boksen*