Pondus liker seg etterhvert veldig godt ute. Og til tider krever det en del lokking og luring for å få ham i hus. Men ikke når det er mørkt 🙂
Et lite “Ponduuuus” med moderlig stemme, besvares raskt med et “Mjau!” fra oppe i skogen, og så kommer pusen løpende så fort som bare det. Det går omtrent like fort som når støvsugeren kommer frem. Da sikter han seg inn på det høyeste skapet, peisen eller under sofaen.
Jeg trodde jo katter var nattdyr, men det gjelder ikke Pondus. Han vil være inne sammen med mor når det er mørkt, han 🙂 🙂 🙂
Comments
10 responses to “Pondus er mørkredd”
Det synes jeg ikke er det minste rart 😉
Jeg har ikke noe imot å ha en litt pysete pus :o))
Tror du duller med ham for at han skal ville være inne hos deg om kvelden, jeg 😉
For en grovt urimelig påstand!
*host*
Kanskje du til og med bestikker ham med kattemat type ekstra luksus!
Emmm… finnes det annen kattemat?? Det visste jeg ikke. Ikke Pondus heller.
Hehe – det forklarer saken 🙂
Og sånn skal det være. Kos er viktig 🙂
Jepp :o) En varm, malende katt er verdt all luksus-kattematen han kan spise :o)
Likte tegn-vitsen jeg! Veldig praktisk med skremte kattedyr, hehe…
Koselig å ha katten inne om natta, men jeg kunne ikke det da jeg hadde mine 2! Ble alltid dårlig da jeg tømte sandkassa (for avføring), så de måtte nok være ute ja! Kjiipt å være så sensitiv, men sånn var det.
Jepp, den likte jeg også :o) Det er akkurat sånn det er. Frem med støvsugeren, bort med katten.
Jeg reagerer ikke på tømming av kattesand, men Tigerungen liker det ikke. Ergo er det jeg som tømmer den. Slik blir det nok i lang tid :o)